Projekt „Strażak” – inicjatywa warta uwagiDariusz Klimaszewski z zespołu Regres, z którym już miałam wcześniej przyjemność rozmawiać, zainicjował bardzo ważną akcję pod nazwą „Strażak OSP”. Nagrał singiel-cegiełkę a dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na sprzęt do ratownictwa medycznego dla OSP. Poniżej kilka słów o tym przedsięwzięciu.   


Sylwia Cegieła: Projekt "Strażak OSP" - co to za przedsięwzięcie?

Dariusz Klimaszewski: Projekt 'Strażak OSP" to sposób na pozyskanie pieniędzy dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które zostaną przeznaczone na kursy ratownictwa medycznego i podstawowy sprzęt do tego ratownictwa. Strażacy OSP bardzo często biorą udział w akcjach ratowania ludzi poszkodowanych w wypadkach i dlatego szkolenie ich i wyposażenie w sprzęt jest tak bardzo ważne.


S.C.: Z czyjej inicjatywy powstał i kto bierze w nim udział?

D.K.: Projekt nagrania utworu dla strażaków był pomysłem strażaka OSP – Henryka Kubiaka. To On mi uświadomił, z jakimi brakami sprzętowymi borykają się strażacy ochotnicy. Wtedy zaproponowałem projekt „cegiełki” związanej z płytą. Każda sprzedana płyta to 5 złotych przeznaczone na sprzęt dla strażaków OSP.

S.C.: Dlaczego akurat piosenka o strażakach?

D.K.: Dlatego piosenka o strażakach? Jak wcześniej mówiłem, o taką piosenkę prosił strażak. Przy okazji połączyliśmy „przyjemne z pożytecznym”.


S.C.: Kto jest kompozytorem i autorem tekstu?

D.K.: Twój rozmówca, czyli ja. Muzyka ta była skomponowana w ‘83 roku i mieliśmy ją w repertuarze Regresu. Teraz został zmieniony tekst, aranż i w ten sposób utwór urodził się na nowo.

S.C.: Czy na płycie będzie więcej piosenek czy tylko ta jedna?

D.K.: Ta płyta to singiel dedykowany wyłączni projektowi "Strażak OSP".


S.C.: Gdzie będzie prowadzona dystrybucja płyty?

D.K.: Płytę na razie można kupić na naszej oficjalnej stronie www.regresgroup.com oraz bezpośrednio, zwracając się do naszej Agencji Kosmet-Media drogą mailową mgmt@regresgroup.com.

S.C.: Skąd pozyskaliście środki na wyprodukowanie krążka?

D.K.: Krążek wyprodukowaliśmy wyłącznie z własnych środków bez jakiegokolwiek wsparcia (niestety) z zewnątrz. 


S.C.: Kiedy rusza akcja i jak długo potrwa?

D.K.: Akcja ruszyła od 18. stycznia i potrwa tak długo, jak ludzie będą chcieli kupować płytę Strażak OSP.

S.C.: Życzę powodzenia dla tego niezwykle ważnego przedsięwzięcia. 

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego bloga.
Udostępnij na Google Plus

O mnie Sylwia Cegieła

Moją pasją są ludzie i rozmowy z nimi. Interesuje się muzyką, filmem, sztuką, sportem, modą i urodą, czyli KULTURĄ powszechnie rozumianą. Lubi też śledzić bieżące wydarzenia, dlatego właśnie założyłam bloga KULTURAlne rozmowy. Znajdziecie tam wiele ciekawych wywiadów. Współpracuje również z miesięcznikiem „Bielski Rynek”, z portalem dla kobiet Women’s Magazine. Udzielam się też gościnnie w kilku portalach lifestyle'owych, o czym informuję na bieżąco na swoim fanpage'u.
Wybierz system komentarzy (Disquis, lub Google+)

2 komentarze:

  1. Super inicjatywa! Oby przyniosła jak najwięcej! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny pomysł :) Szkoda tylko, że muszą powstawać takie inicjatywy, żeby strażacy mieli pieniądze na sprzęt. Taki sprzęt powinien być zagwarantowany przez państwo.

    OdpowiedzUsuń